Články

To základní o stanech

To základní o stanech

 

Z velké škály vyráběných stanů mají pro pobyt v přírodě největší využití stany do velikosti pro 2 – 3 osoby, proto se jim v základních informacích věnujeme nejvíce, i když je samozřejmé, že používány jsou i stany rozměrnější a stany speciální. V článcích "To základní o ..." jsou přehledně zpracovány základní informace o vybavení. Jsou určeny pro rychlou orientaci a podle potřeby aktualizované. Tentokrát jsme upravili Základní informace o stanech.

 pokračování článku najdete zde: To základní o stanech


Pár tipů, jak se starat o stan

Pár tipů, jak se starat o stan

 

Musím říct, že až do chvíle, než jsem si měl znovu kupovat stan, mě péče o něj moc nezajímala. Když jsem si uvědomil, že bych měl každé čtyři roky investovat do nového, začal jsem přemýšlet trochu jinak…

pokračování článku najdete zde: Pár tipů, jak se starat o stan

 


 To základní o spacích pytlích

 

To základní o spacích pytlích

 

V článcích "To základní o ..." jsou přehledně zpracovány základní informace o vybavení, určené pro rychlou orientaci. Aby byl spánek kvalitní, nesmí tělo bojovat se zimou, ale ani se přehřívat. Jak vybrat ten pravý spacák? Pokud si nejste jisti, případně nevíte co od spacího pytle čekat, nabízíme vám aktualizované základní informace ...

 

pokračování článku najdete zde: To základní o spacích pytlích

  


Jak vybrat spací pytel

Jak vybrat spací pytel

 

Nabídka outdoorových spacích pytlů je převeliká a není nejlepší vybírat vhodný spacák naslepo abez přípravy. Ačkoliv se povědomí veřejnosti v této oblasti stále zlepšuje, není od věci připomenoutsi několik základních informací o výběru spacích pytlů. Právě o to se chceme v následujícím článkupokusit. Spací pytle jde vybírat podle více hledisek; zmíníme se o těch nejdůležitějších kritériích.

pokračování článku najdete zde: Jak vybrat spací pytel

 


 To základní o batozích

 

V článcích "To základní o ..." jsou přehledně zpracovány základní informace o vybavení. Jsou určené pro rychlou orientaci a jsou podle potřeby aktualizované. Mezi dnešními batohy převládají batohy s výztuhou, která se dá přizůsobit tvaru zad, pomáhá při balení a spolu s bederním pásem je podstatnou součástí nosného systému ...

pokračování článku najdete zde: To základní o batozích

Novinky a zajímavosti z veletrhu OutDoor 2014

Novinky a zajímavosti z veletrhu OutDoor 2014

V prvním článku věnovaném letošnímu OutDooru jsme se věnovali výhradně výrobkům oceněných OutDoor Industry Award. V tomto a několika následujících článcích představíme trendy, novinky a zajímavosti, které nás nejvíce zaujaly.

pokračování článku najdete zde: Novinky a zajímavosti z veletrhu OutDoor 2014

 


Nože: Jak spolu souvisí různé druhy výbrusů a řezivost?

Nože: Jak spolu souvisí různé druhy výbrusů a řezivost?

Při výrobě nožů se uplatňuje několik druhů výbrusů. Zvolit si ten nejideálnější bývá někdy oříšek. Roli zde hraje nejen osobní vkus majitele nože, ale hlavně způsob a účel používání.

pokračování článku najdete zde: Nože: Jak spolu souvisí různé druhy výbrusů a řezivost?

 


Podívejte se, jak se vyrábí švýcarské armádní nože

Podívejte se, jak se vyrábí švýcarské armádní nože

Švýcarská firma Victorinox je v outdooru známá především výrobou kapesních multifunkčních nožů, díky nimž můžete mít vždy po ruce nožík, otvírák, šroubovák, pilník, vývrtku, pinzetu nebo některý z mnoha dalších nástrojů. Jak a kde se tyto nože vyrábí?

pokračování článku najdete zde: Podívejte se, jak se vyrábí švýcarské armádní nože

 


 

 Co umí čelovka: Orientujete se v možnostech moderních čelovek?

 

 Co umí čelovka: Orientujete se v možnostech moderních čelovek?

Rozmach úsporných a výkonných LED diod přinesl pro čelové svítilny – čelovky – nové možnosti. Ovšem často se pak stává, že kupující vůbec netuší, co může očekávat a co která funkce obnáší. Pro výběr při koupi rozhodně neuškodí přiblížit si vlastnosti a možnosti moderních čelovek, i když nepůjde o kompletní výčet, ale spíše o stručný exkurz.

pokračování článku najdete zde: Co umí čelovka: Orientujete se v možnostech moderních čelovek?