Rady a tipy

Protiskluzy: co nabízíme a jak si vybrat?

Na našem e-shopu protiskluzy.cz se můžete setkat s celou řadou protiskluzů (nesmeků)

Rozdělili jsme je podle jejich rozměrů, užití, stability při užití, pevnosti uchycení na botu a pro jaké podmínky jsou určeny


PROTISKLUZY ICE SPIKES 

Řada SOFT:  

V této řadě naleznete protiskluzy malých rozměrů, které jsou velmi skladné a snadno se vlezou například do kabelky nebo batohu, díky malým rozměrům a nízké hmotnosti není problém mít protiskluzy z řady SOFT stále u sebe.

Protiskluzové hroty jsou pouze v přední části chodidla, proto je nutné pro bezpečný pohyb našlapovat na celé chodidlo a nechodit přes patu !

Jsou ideální pro zasněžené chodníky měst, náledí a pro kratší ale třeba časté využití. 

MINI protiskluz:                   

Nasazuje se přes nárt boty(chodidla) stažením pásku a připevněním pomocí suchého zipu

 

TOP protiskluz:

 Nasazuje se na špičku boty(chodidla) a připevní se přetažením přes patu.

 

 


Řada FULL: 

V této řadě najdete protiskluzy, které mají hroty nebo proti skluzové pružiny pod celým chodidlem.

Výrazně se tak zvýšila stabilita pohybu na všech typech kluzkých povrchů.

Pevnější konstrukce a celoplošná podpěra chodidla umožňuje dlouhodobější použití.

Protiskluzy z řady FULL jsou určena jak pro pohyb ve městě, tak i v přírodě.

 

CITY protiskluz:

Ideální doplněk na namrzlé městké chodníky a silnice

 

SPRING protiskluz:  

Protiskluzové pružiny umístěné křižně pod celým chodidlem zajistí jistý a bezpečný pohyb po ušlapaném sněhu, nebo kluzké trávě. Protiskluz SPRING je také vhodný na další kluzké měkké povrchy například vlhké plastové povrchy, nebo na bláto.

 


Řada STRONG: 

Protiskluzy serie STRONG jsou nejvíce univerzální. Zajistí jistý a bezpečný pohyb na všech kluzkých površích, jako je led, ušlapaný sníh, bláto, tráva, mokrý plastový povrch atd.

Mají opět hroty, nebo protiskluzové pružiny pod celým chodidle.

Tyto protiskluzy Vám zajistí skvělou stabilitu na každém povrchu, jsou také vybaveny upínacím páskem přes nárt, který zjistí jejich pevné a stabilní uchycení na botě. Tyto protiskluzy jsou skvělé připraveny i na využití v terénu, nebo pro běžce, které neodradí ani ledovka. Jsou určeny také pro dlouhodobější použití.

 

CROWN protiskluz:

Ocelové hroty na každé korunce zvyšují počet „zubů“, které se zakousnou do ledu, sněhu, nebo jakéhokoliv jiného kluzkého povrchu. Zpevňující nártový pásek zajistí stabilní polohu na botě i za ztížených podmínek a na nerovném povrchu.

SPIKE & SPRING protiskluz:

Absolutně nejuniverzálnější protiskluz značky ICE SPIKES. Ocelové hroty pod špičkou a patou se bezpečně zabodnout do ledu, protiskluzové pružiny zajistí jistý a bezpečný pohyb po ušlapaném sněhu, nebo kluzké trávě. Protiskluz SPIKE&SPRING je také vhodný na další kluzké povrchy plastové, nebo na bláto.


Řada OPTIMAL: 

V této řadě najdete protiskluzy, které mají hroty pod celým chodidlem, jsou vybaveny stahovacím páskem, který zabraňuje vyzutí nesmeku a hlavně se snadno a rychle nasazují a sundávají. Tyto protiskluzy využijete na zledovatělé chodníky měst.


EASY protiskluz:

Protiskluz s bezpečnou podpěrou pod celých chodidlem. Pod špičkou a patou jsou ocelové hroty, pod klenbou jsou gumové zářezy pro jistější pohyb na sněhu, blátě atd.

Výborný protiskluz na použití ve městě. Díky praktickému způsobu nasazování je vhodný pro různé typy, tvary a konstrukce obuvi.

 


Řada EXTREM: 

Protiskluzové návleky na boty určeny pro i pro těžký terén a s nejvyšší mírou zajištění bezpečného pohybu na kluzkém povrchu. V této řadě najdete protiskluzy, které se skoro podobají mačkám, jsou tvořeny řetízky a ocelovými kusy s delšími hroty. Snadnou se nasazují a sundávají. Jsou určeny pro horskou turistiku, pro lesníky, myslivce, a jiné profese. Ti všichni, ale třeba i sportovci a turisté je určitě ocení i při chůzi, či běhu po zledovatělých nezpevněných cestách.

 

CHAINS protiskluz:

Pochozí část protiskluzu je kompletně ocelová, tvořená řetízkem a ocelovými hroty.  Protiskluz je určen i pro dlouhodobější použití také na nezpevněných a nerovných cestách.

 


Jaký typ tedy vybrat?

Když se rozhodujeme, které protiskluzy si pořídit, musíme si předem ujasnit, kde a kdy se s ledovkou (či jiným kluzkým povrchem) potkáme nejčastěji. A nerozhoduje jen druh, ale také váha a velikost - to v případě že protiskluzy nosíme v batohu. 

V obcích, je-li kluzko, využijeme nesmeky při cestě do práce, školy, na nákup nebo při venkovních pracech, jako je odklízení sněhu, donáška dřeva na topení s kůlny nebo třeba i jako doprovod dětí při jejich bruslařských začátcích na ledě. Své opodstatnění mají i při pracovním nasazení- jejich použití jistě docení donáškové služby, lesnícii a mnozí další.

 

Na závěr bych chtěl zdůraznit, že protiskluzy rozhodně nejsou určeny pouze pro vaše prarodiče! Dobré nesmeky ocení každý kdo se v zimě pohybuje po namrzlých ulicích nebo v přírodě a to je nakonec vlastně úplně každý. Používání protiskluzů není žádná ostuda a hlavně zabrání někdy dost nečekaným a nebezpečným pádům. Problém ovšem mají malé děti, v jejich velikostech máme v nabídce pouze protiskluz CITY.